Выбрать страницу

ОПП Анімаційна графіка

 

Освітньо-професійна програма ОПП «Анімаційна графіка» у сфері фахової передвищої освіти

Анімація — найдинамічніший засіб вираження, доступний творчим людям, який дає можливість показати нереальне — як реалістичне, переконливо відтворити фантастичні світи, зацікавити будь-якого глядача, донести ідею в доступному і яскравому вигляді.

У багатьох сферах сучасного життя мову анімації використовують для того, щоб передавати та роз’яснювати важливу інформацію, рекламувати товари чи послуги, забезпечувати актуальним контентом соціальні мережі.

Порівняно з іншими мистецькими дисциплінами, історія анімації достатньо коротка. Вона тісно пов’язана з розвитком технологій в сучасному світі. Поширення інтернету й мобільних технологій, створення доповненої та віртуальної реальностей, розвиток комп’ютерних ігор та мобільних додатків викликали зростання популярності анімації, яка в найближчі роки прогнозовано буде зростати.

На сучасному ринку праці спеціальність «анімаційна графіка» затребувана й конкурентоспроможна. Останнім часом вміння анімувати, зазначене в резюме художника-ілюстратора або графічного дизайнера, стає вагомим аргументом й підіймає його в рейтингу роботодавця, виділяє серед інших подібних спеціалістів.

Вміння зробити із статистичного зображення динамічне через декілька років увійде в стандарт професії дизайнера. Наші випускники працюють в анімаційних студіях, рекламних агентствах, агенціях з моушн дизайну, на телебаченні, в сфері створення комп’ютерних ігор , у видавництвах, а також займаються фрілансерською діяльністю.

Наші студенти вивчають основу основ — 12 принципів анімації, сформульовані В. Діснеєм, і відпрацьовують їх застосування на практиці. Пробують свої сили в стопмоушнанімації (пікселяція, перекладка, пластилінова, колажна, лялькова та експериментальні техніки). Займаються розробкою дизайну персонажів та локацій. Навчаються створювати сценарій, сторіборд та аніматік до своїх проєктів. Знайомляться з класичною покадровою 2D-анімацією. Опановують техніку швидкого анімаційного малюнку і класичного живопису, вивчають закони композиції, кольорознавство.

Окрема увага в освітньому процесі приділяється основам теорії дизайну, розумінню інформативно- комунікаційного аспекту анімаційного дизайну, застосуванню його у сфері дизайнерської діяльності. Під час навчання студенти створюють анімовані логотипи й постери, інфографіку, експлейнери, анімовані рекламні ролики, музичні кліпи.

Студенти вивчають і застосовують у створенні своїх проєктів програми пакету Adobe: After Effects, Photoshop, Illustrator, Premier Pro, Animate, анімаційні програми Toon Boom Harmony, TVPaint.

Запрошуємо талановиту молодь прєднатись до нашого дружнього відділення!

Цінуємо творчу індивідуальність, навчаємо необхідному!

Галузь знань:      02 Культура і мистецтво

Спеціальність:    021 Аудіовізуальне мистецтво та виробництво

Диплом фахового молодшого бакалавра

Освітньо-професійний ступінь – фаховий молодший бакалавр

Кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з анімаційної графіки

Рівень фахової передвищої освіти відповідає п’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій

Анімація – найдинамічніший засіб вираження, доступний творчим людям. У багатьох сферах сучасного життя анімація застосовується для того, щоб передавати та роз’яснювати інформацію, рекламувати товари, створювати цікавий розважальний контент для кіно- й телеіндустрії, соціальних мереж. Без анімації не обходяться комп’ютерні та мобільні ігри, VR та AR технології, WEB дизайн.

На сучасному ринку праці спеціальність «анімаційна графіка» затребувана й конкурентоспроможна. Галузь розвивається дуже стрімко, затребуваність спеціалістів висока. Останнім часом вміння анімувати, зазначене в резюме художника-ілюстратора або графічного дизайнера, стає вагомим аргументом й підіймає його в рейтингу роботодавця, виділяє серед інших подібних спеціалістів. Вміння зробити із статистичного зображення динамічне через декілька років увійде в стандарт професії дизайнера.

Наші студенти вивчають основу основ — 12 принципів анімації, сформульовані В. Діснеєм, і відпрацьовують їх застосування на практиці. Пробують свої сили в стопмоушн анімації (пікселяція, перекладка, пластилінова, колажна, лялькова та експериментальні техніки), займаються розробкою дизайну персонажів та локацій, навчаються створювати сценарій, сторіборд та аніматік до своїх фільмів, знайомляться з класичною покадровою 2D-анімацією, опановують техніку швидкого анімаційного рисунку та класичного живопису, вивчають закони композиції, кольорознавство.

Студенти вивчають і застосовують у створенні своїх проєктів програми пакету Adobe: After Effects, Photoshop, Illustrator, Premier Pro, Animate, анімаційні програми Toon Boom Harmony, TVPaint.

Після закінчення навчання випускники можуть працювати за такими професіями: художник-аніматор, художник із створення фонів і персонажів, моушн-дизайнер, художник-оформлювач, художник-декоратор. Наші випускники працюють в анімаційних студіях, рекламних агенціях, агенціях з моушн дизайну, на телебаченні, в сфері створення комп’ютерних ігор , у видавництвах, а також займаються фрілансерською діяльністю.

Вступні випробування на базі 9 класів:

  • рисунок

Термін навчання: 3 роки 10 місяців на базі базової загальної середньої освіти (з отриманням повної загальної середньої освіти)

Положення про ЦК АГ

Студентські роботи

Педагогічний склад циклової комісії

Турська Олена Вікторівна

Викладач першої категорії

Освіта: вища, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, факультет графіки.

Викладає дисципліни:

  • Художнє проєктування
  • Основи режисури і монтажу
  • Композиційна організація форми
  • Художня обробка матеріалів
  • Кольорознавство
  • Основи теорії дизайну

Голубова Олена Георгіївна

Спеціаліст

 Освіта: вища, Харківська державна академія культури, факультет кіно і телемистецтва

Викладає дисципліни:

  • Матеріалознавство
  • Комп’ютерне проєктування
  • Основи режисури і монтажу

Лімова Надія Георгіївна

Викладач другої категорії

 Освіта: вища, Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, кафедра кінорежисури та кінодраматургії, режисура анімаційного фільму

Викладає дисципліни:

  • Художнє проєктування
  • Основи режисури і монтажу
  • Художня обробка матеріалів

Шульгіна Анастасія Артурівна

Викладач другої категорії

Освіта: вища, Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, кафедра кінознавства, аспірантура інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, Відділ екранно-сценічних мистецтв та культурології; School of visual communiction)

Викладає дисципліни:

  • Історія мистецтв
  • Комп’ютерне проєктування
  • Матеріалознавство

Кирилюк Ольга Петрівна

Викладач

Освіта: вища, Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, кафедра звукорежисури.

Викладає дисципліни:

  • Звукове оформлення

  • Акторська майстерність

  • Художня обробка матеріалів

Григорук Анна Олегівна

Викладач

Освіта: вища, Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, інститут екранних мистецтв, кафедра кінорежисури та кінодраматургії, бакалавр режисури анімаційного фільму (2019-2023), майстерня Коваля С.М.; кафедра кінотелеоператорства та звукорежисури, магістр звукозорових технологій в аудіовізуальному творі (в процесі), майстерня Вержбицького Б.В. та Домбругової Н.М.  Випускниця КПНЗ ДОДЮК “Веснянка”, майстерня Довгялло Н.П (2007-2019).