Выбрать страницу

ОПП Анімаційна графіка

 

Освітньо-професійна програма ОПП «Анімаційна графіка» у сфері фахової передвищої освіти

Анімація — найдинамічніший засіб вираження, доступний творчим людям, який дає можливість показати нереальне — як реалістичне, переконливо відтворити фантастичні світи, зацікавити будь-якого глядача, донести ідею в доступному і яскравому вигляді.

У багатьох сферах сучасного життя мову анімації використовують для того, щоб передавати та роз’яснювати важливу інформацію, рекламувати товари чи послуги, забезпечувати актуальним контентом соціальні мережі.

Порівняно з іншими мистецькими дисциплінами, історія анімації достатньо коротка. Вона тісно пов’язана з розвитком технологій в сучасному світі. Поширення інтернету й мобільних технологій, створення доповненої та віртуальної реальностей, розвиток комп’ютерних ігор та мобільних додатків викликали зростання популярності анімації, яка в найближчі роки прогнозовано буде зростати.

На сучасному ринку праці спеціальність «анімаційна графіка» затребувана й конкурентоспроможна. Останнім часом вміння анімувати, зазначене в резюме художника-ілюстратора або графічного дизайнера, стає вагомим аргументом й підіймає його в рейтингу роботодавця, виділяє серед інших подібних спеціалістів.

Вміння зробити із статистичного зображення динамічне через декілька років увійде в стандарт професії дизайнера. Наші випускники працюють в анімаційних студіях, рекламних агентствах, агенціях з моушн дизайну, на телебаченні, в сфері створення комп’ютерних ігор , у видавництвах, а також займаються фрілансерською діяльністю.

Наші студенти вивчають основу основ — 12 принципів анімації, сформульовані В. Діснеєм, і відпрацьовують їх застосування на практиці. Пробують свої сили в стопмоушнанімації (пікселяція, перекладка, пластилінова, колажна, лялькова та експериментальні техніки). Займаються розробкою дизайну персонажів та локацій. Навчаються створювати сценарій, сторіборд та аніматік до своїх проєктів. Знайомляться з класичною покадровою 2D-анімацією. Опановують техніку швидкого анімаційного малюнку і класичного живопису, вивчають закони композиції, кольорознавство.

Окрема увага в освітньому процесі приділяється основам теорії дизайну, розумінню інформативно- комунікаційного аспекту анімаційного дизайну, застосуванню його у сфері дизайнерської діяльності. Під час навчання студенти створюють анімовані логотипи й постери, інфографіку, експлейнери, анімовані рекламні ролики, музичні кліпи.

Студенти вивчають і застосовують у створенні своїх проєктів програми пакету Adobe: After Effects, Photoshop, Illustrator, Premier Pro, Animate, анімаційні програми Toon Boom Harmony, TVPaint.

Запрошуємо талановиту молодь прєднатись до нашого дружнього відділення!

Цінуємо творчу індивідуальність, навчаємо необхідному!

Галузь знань:      02 Культура і мистецтво

Спеціальність:    021 Аудіовізуальне мистецтво та виробництво

Диплом фахового молодшого бакалавра

Освітньо-професійний ступінь – фаховий молодший бакалавр

Кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з анімаційної графіки

Рівень фахової передвищої освіти відповідає п’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій

Анімація – найдинамічніший засіб вираження, доступний творчим людям. У багатьох сферах сучасного життя анімація застосовується для того, щоб передавати та роз’яснювати інформацію, рекламувати товари, створювати цікавий розважальний контент для кіно- й телеіндустрії, соціальних мереж. Без анімації не обходяться комп’ютерні та мобільні ігри, VR та AR технології, WEB дизайн.

На сучасному ринку праці спеціальність «анімаційна графіка» затребувана й конкурентоспроможна. Галузь розвивається дуже стрімко, затребуваність спеціалістів висока. Останнім часом вміння анімувати, зазначене в резюме художника-ілюстратора або графічного дизайнера, стає вагомим аргументом й підіймає його в рейтингу роботодавця, виділяє серед інших подібних спеціалістів. Вміння зробити із статистичного зображення динамічне через декілька років увійде в стандарт професії дизайнера.

Наші студенти вивчають основу основ — 12 принципів анімації, сформульовані В. Діснеєм, і відпрацьовують їх застосування на практиці. Пробують свої сили в стопмоушн анімації (пікселяція, перекладка, пластилінова, колажна, лялькова та експериментальні техніки), займаються розробкою дизайну персонажів та локацій, навчаються створювати сценарій, сторіборд та аніматік до своїх фільмів, знайомляться з класичною покадровою 2D-анімацією, опановують техніку швидкого анімаційного рисунку та класичного живопису, вивчають закони композиції, кольорознавство.

Студенти вивчають і застосовують у створенні своїх проєктів програми пакету Adobe: After Effects, Photoshop, Illustrator, Premier Pro, Animate, анімаційні програми Toon Boom Harmony, TVPaint.

Після закінчення навчання випускники можуть працювати за такими професіями: художник-аніматор, художник із створення фонів і персонажів, моушн-дизайнер, художник-оформлювач, художник-декоратор. Наші випускники працюють в анімаційних студіях, рекламних агенціях, агенціях з моушн дизайну, на телебаченні, в сфері створення комп’ютерних ігор , у видавництвах, а також займаються фрілансерською діяльністю.

 Вступні випробування на базі 9 класів:

 • українська мова (диктант)
 • рисунок

 Термін навчання: 3 роки 10 місяців на базі базової загальної середньої освіти (з отриманням повної загальної середньої освіти)

Положення про ЦК АГ

Голова випускаючої циклової комісії

Турська Олена Вікторівна

Викладач першої категорії

Освіта: вища, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, факультет графіки.

Викладає дисципліни:

 • Художнє проєктування
 • Основи режисури і монтажу
 • Композиційна організація форми
 • Художня обробка матеріалів
 • Кольорознавство
 • Основи теорії дизайну

Педагогічний склад циклової комісії

Животовська Ганна Михайлівна

Викладач вищої категорії

Освіта: вища, Криворізький педагогічний інститут, художньо-графічний факультет; Львівська Академія мистецтв, відділення художнього текстилю.

Викладає дисципліни:

 • Основи композиції
 • Композиційна організація форми
 • Шрифти
 • Кольорознавство
 • Вжиткова графіка
 • Декоративно-прикладне мистецтво
 • Техніки авторського друку

Черніков Михайло Миколайович

 Спеціаліст

 Освіта: вища, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, факультет живопису

Викладає дисципліни:

 • Анімаційна графіка
 • Основи проєктної графіки
 • Художня обробка матеріалів

Голубова Олена Георгіївна

Спеціаліст

 Освіта: вища, Харківська державна академія культури, факультет кіно і телемистецтва

Викладає дисципліни:

 • Матеріалознавство
 • Комп’ютерне проєктування
 • Основи режисури і монтажу

Лімова Надія Георгіївна

Спеціаліст

 Освіта: вища, Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, кафедра кінорежисури та кінодраматургії, режисура анімаційного фільму

Викладає дисципліни:

 • Художнє проєктування
 • Основи режисури і монтажу
 • Художня обробка матеріалів

Шульгіна Анастасія Артурівна

Спеціаліст

Освіта: вища, Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, кафедра кінознавства, аспірантура інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, Відділ екранно-сценічних мистецтв та культурології; School of visual communiction)

Викладає дисципліни:

 • Історія мистецтв
 • Комп’ютерне проєктування
 • Матеріалознавство

Літічевська Марія   Дмитрівна

Спеціаліст

Освіта: вища, Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, спеціальність «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво»

Викладає дисципліни:

 • Рисунок
 • Живопис