Выбрать страницу

ОПП художнє фотографування

 

Освітньо-професійна програма «Художнє фотографування» у сфері фахової передвищої освіти

Людина з фотокамерою… Хто вона? Художник чи звичайний ремісник? Питання принципове! Фотомистецтво полягає у суто індивідуальному сприйнятті навколишнього світу та умінні відтворити його засобами фотографії. А це, як відомо, вдається не завжди і далеко не кожному. Стати фотохудожником – не означає оволодіти тільки знаннями фотографії. Фотомитець – це, насамперед, філософ і поет, який всю душу вкладає у виплеканий ним образ.

Важко переоцінити роль фотографії в житті сучасного суспільства. Вона знаходить застосування у всіх сферах народного господарства і є важливим засобом комунікації. В перекладі з грецької мови фотографія означає «писати світлом». Сьогодні можна сказати, що фотографія – це самостійна область науки, техніки і мистецтва, яка є незамінним супутником людини на все життя. Знадобилось понад 160 років напруженої праці, щоб фотографія стала методом реєстрації документації, яким вона є сьогодні.

Коледж має багаторічний досвід підготовки фахівців в сфері художньої фотографії. Навчальний процес проводиться за стандартами вищої освіти, отримані знання та досвід дозволять випускникам стати конкурентоспроможними на ринку праці.

Галузь знань:      02 Культура і мистецтво

Спеціальність:   021 Аудіовізуальне мистецтво та виробництво

Диплом фахового молодшого бакалавра

Освітньо-професійний ступінь – фаховий молодший бакалавр

Кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з художнього фотографування

Рівень фахової передвищої освіти відповідає п’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій

Мета ОПП:

Метою програми є формування та розвиток загальних і професійних
компетентностей у галузі аудіовізуального мистецтва та виробництва, навичок
мистецької та виробничої діяльності в сфері фотомистецтва.

 

Випускник з кваліфікацією фахового молодшого бакалавра з художнього фотографування може обіймати такі посади в організаціях, установах, підприємствах будь-якої організаційно-правої форми:

  • керівник виробничих підрозділів в побутовому обслуговуванні (завідувач фотоательє, фотолабораторії, фотостудії)
  • фотограф
  • фотохудожник
  • фотокореспондент
  • фототехнік
  • оператор відеозапису
  • ретушер.

 

Вступні випробування (на базі базової ЗСО): українська мова (диктант), рисунок.

Термін навчання: 3 роки 10 місяців на базі базової загальної середньої освіти (з отриманням повної загальної середньої освіти).

Циклова комісія мистецьких дисциплін забезпечує базові навчальні  дисципліни: «Рисунок», «Живопис», «Основи кольорознавства», «Основи пластичної анатомії», «Матеріалознавство», «Основи композиції», «Історія мистецтв» для всіх ОПП спеціальності «Дизайн» та спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво». Студенти отримують знання, вміння та навички, які застосовують надалі в практичних завданнях з композиційної організації форми, формоутворення та конструювання, художнього проєктування, в творчих дизайнерських проєктах, художніх виставках, конференціях тощо.

Студенти поглиблюють знання та вміння з мистецьких дисциплін під час навчальних пленерної практики, в творчих майстернях, студіях Коледжу.

Творчий колектив викладачів має великий культурно-мистецький потенціал, про що свідчать зв’язки з Національною Академією образотворчого мистецтва та архітектури, творчі проєкти за їх участю в Києві, містах України та за кордоном.

Високопрофесійний освітній процес проводять  16 викладачів комісії, професійних художників та педагогів.

Положення про ЦК Фотодисциплін

 

Голова випускаючої циклової комісії

Літічевська Ірина Борисівна

Викладач вищої категорії, член Національної спілки фотохудожників України.

Освіта: вища, Київський національний університет технологій та дизайну, факультет фотовідеодизайну.

Викладає дисципліни:

  • основи фотографії
  • технології
  • технологія запису та відтворення зображень
  • фотокомпозиція

e-mail: [email protected]

Педагогічний склад циклової комісії

Ковалевський Андрій Григорович

Викладач вищої категорії, член Національної спілки фотохудожників України.

Освіта: вища, Московський державний інститут культури, факультет культурно-просвітньої роботи.

Викладає дисципліни:

  • матеріалознавство
  • технологія обробки фотоматеріалів
  • основи фотографії
  • апарати та устаткування
  • технології
  • технологія запису та відтворення зображень
  • фотокомпозиція
  • основи режисури
  • основи операторської майстерності

Рєпкін Олексій Сергійович

Спеціаліст.

Освіта: Республіканський заочний технологічний технікум.

Посада: старший лаборант

Досягнення циклової комісії

Діяльність циклової комісії фотодисциплін Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД спрямована на розвиток творчого потенціалу майбутніх фахівців. Студенти реалізують свою пізнавальну діяльність і здібності на теоретичних заняттях з технології зйомки, фотокомпозиції, цифровій фотографії та в навчальних фотостудіях, беруть участь у фотовиставках і фотоконкурсах. Багато запитів для наших студентів надходить на репортажну фотозйомку від інформаційних агентств, галерей, музеїв, бібліотек, та інших закладів.

Викладачі циклової комісії фотодисциплін у своїй діяльності використовують нестандартні форми і методи роботи: імітація виробничої ситуації, постановка проблемних питань на лекційних заняттях, робота з інструкторською документацією на робочих місцях, виконання практичної роботи з використанням знань та навичок з комплексу змістовних модулів дисциплін, проведення занять на пленері, проведення занять на місці події, проведення семінарів-диспутів до відповідних тем.

Більша частина викладачів є членами Національної Спілки фотохудожників України. Окрім викладання вони ведуть творчу діяльність – це організація персональних та загальних фотовиставок в Україні та закордоном. Своїм прикладом педагоги надихають творчу молодь.

При цикловій комісії фотодисциплін працює студентське творче об’єднання «Фотоман». За час існування фото осередку було організовано та проведено багато творчих зустрічей та майстер-класів з провідними українськими  і зарубіжними фотохудожниками. Після цікавих фотопленерів студенти завжди звітують креативними фотороботами.

Одним з видатних випускників Коледжу (колишнього Республіканського заочного технологічного технікуму) є Володимир Адамович Репік.

Володимир Адамович Репік народився в 1944 році. Працював у центральних фотосалонах Києва, став широко відомим майстром-портретистом. З 1978 року працює в ТАСС-РАТАУ-Укрінформі.

Був особистим фотографом президента України Леоніда Кучми, усіх прем’єр-міністрів (окрім Юлії Тимошенко) незалежної України. Заслужений журналіст України, за фоторепортажі з місця ліквідації аварії на ЧАЕС нагороджений орденом «Знак Пошани», лауреат Премії Спілки журналістів СРСР.

Всесвітньовідомим фотокореспондент став у квітні 1986 року – після аварії на ЧАЕС. Його знімки зруйнованого вибухом реактора, подвигів ліквідаторів аварії друкувалися у багатьох світових засобах масової інформації. Репік був професіоналом найвищого ґатунку, відданим своїй справі, нехтуючи небезпекою, він виконував те, що вважав своїм обов’язком. Його роботи неодноразово були представлені на виставках. А в 2011 році на честь двадцятиріччя незалежності України персональна фотовиставка Володимира Репіка «Незалежна Україна — історія в обличчях» була показана в 79 країнах світу. Володимир Репік – заслужений журналіст України, нагороджений орденом «Знак Пошани», лауреат премії Спілки журналістів СРСР. 

Володимир Адамович Репік