Выбрать страницу

ОПП Моделювання швейних виробів

 

Освітньо-професійна програма «Моделювання швейних виробів» у сфері фахової передвищої освіти

Швейне виробництво завжди забезпечує потреби населення у створенні якісного модного гардеробу, форменого костюму, спеціального одягу для різноманітної професійної діяльності людини, наприклад, такого, як театральний костюм.

Швейне виробництво тісно пов’язано з індустрією моди, яка в ХХІ ст. займає дуже важливу частину в економіці провідних країн. Швейне виробництво завжди є відображенням не тільки естетичних уподобань суспільства, але й тісно пов’язано з досягненнями науково-технічного прогресу.

Сучасний фахівець з моделювання одягу, щоби бути конкурентоспроможним на ринку праці, повинен бути компетентним у вирішенні певного кола типових виробничих завдань, таких як:

  • визначення виду швейного виробу, який буде пошиватися з певного матеріалу (тканини, трикотажу, шкіри, хутра) на основі аналізу модних тенденцій, з урахуванням споживчих вимог;
  • створення фасону моделі швейного виробу згідно вимог та смаку замовника, особливостей його статури, віку, з урахуванням властивостей матеріалу та призначення майбутнього виробу;
  • підготовка модельно-конструкторської документації та розкрій моделі;
  • пошиття моделі в умовах індивідуального виробництва;
  • підготовка технологічної документації для виготовлення моделі в умовах серійного виробництва.

Значна доля практичної підготовки (до 50% навчального часу) дозволяє студентові Фахового коледжу набути під час навчання фахові вміння та навички, які забезпечують конкурентоспроможність випускника на ринку праці. Випускники коледжу працюють в дизайн-студіях, ательє, домах моди, в експериментальних і швейних цехах підприємств, займаються індивідуальною трудовою діяльністю.

В процесі навчання студенти отримають комплекс знань з економіки та організації виробництва, основ управління трудовим колективом, основ трудового законодавства, комп’ютерного забезпечення тощо.

Творча діяльність студентів інтегрована в навчальний процес; періодично проводяться виставки творчих робіт. Студенти беруть участь у міських, регіональних та всеукраїнських конкурсах і фестивалях.

Галузь знань:         18 Виробництво та технології

Спеціальність:     182 Технології легкої промисловості

Диплом фахового молодшого бакалавра

Освітньо-професійний ступінь: фаховий молодший бакалавр

Кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з моделювання швейних виробів

Рівень фахової передвищої освіти відповідає п’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій

Сучасний фахівець з моделювання одягу повинен вміти створювати оригінальні різноманітні моделі одягу, які відповідають тенденціям моди та смакам і запитам індивідуального споживача, підбирати матеріали для різних асортиментних груп одягу, створювати конструкції верхнього, легкого, поясних виробів, застосовувати прийоми моделювання для різних фасонів одягу та з різних видів матеріалів, знати технологію виготовлення та інноваційні способи оброблення виробів, використовуючи сучасне устаткування, володіти комп’ютерними технологіями, вміти організовувати та управляти процесами на виробництві.

Майбутній фахівець для виконання типових виробничих завдань набуває комплекс знань та вмінь з дисциплін професійного циклу:

  • Малюнок і основи проєктної графіки;
  • Матеріалознавство;
  • Конструювання виробів;
  • Моделювання виробів.
  • Технологія виробів;
  • Підготовчо-розкрійне виробництво;
  • Устаткування для виготовлення виробів;
  • Основи стандартизації, сертифікації та управління якістю продукції
  • Охорона праці в галузі та безпека життєдіяльності
  • Економіка та організація підприємства
  • Основи комп’ютерних технологій

Під час навчання студенти проходять наступні види практик:  навчальну (І-ІІІ курс) в спеціально обладнаних майстернях  Фахового коледжу мистецтв та дизайну, технологічну (ІV курс) та переддипломну (ІV курс) на підприємствах різних форм власності.

Випускник може працювати в ательє, Fashion-румах, дизайн студіях, на різноманітних сучасних швейних підприємствах та організаціях, бути засновниками приватних фірм, займатися індивідуальною трудовою діяльністю, має можливість продовжувати навчання.

Випускник освітньої програми може обіймати наступні посади:

  • техніка-технолога,
  • техніка-конструктора,
  • техніка-проектувальника,
  • технолога-наставника,
  • конструктора,
  • закрійника,
  • майстра індивідуального виготовлення одягу.

Вступні випробування (на базі базової ЗСО):

математика (усно)

Термін навчання на базі 9 класу: 3 роки 10 місяців

Термін навчання на базі 11 класу: 2 роки 10 місяців

Голова випускаючої циклової комісії

Вишенська Валентина Іванівна

Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Закінчила в 2001 році Українську інженерно-педагогічну академію за спеціальністю «Професійне навчання. Технологія текстильної та легкої промисловості»,  отримала кваліфікацію «інженер-педагог».

Викладає дисципліни:

  • «Технології»,
  • «Технологія виробів»,
  • «Підготовчо-розкрійне виробництво»,
  • «Моделювання одягу».

Педагогічний склад циклової комісії

Ларіонова Владлена Володимирівна

Спеціаліст вищої категорії.

Закінчила в 2000 році Київський державний університет технологій та дизайну, за спеціальністю «Швейні вироби», отримала кваліфікацію «інженер-технолог-конструктор».

Викладає дисципліни:

  • «Технології»
  • «Конструювання виробів»
  • «Конструювання виробів з різних матеріалів»
  • «Декоративне оформлення виробів»

Упірова Наталя Іванівна

Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Закінчила в 1994 році Державну академію легкої промисловості України за спеціальністю «Технології та конструювання швейних виробів», отримала кваліфікацію «інженер-технолог».

Учасник семи науково-практичних конференцій, автор семи наукових статей з питань екології текстильного матеріалознавства та екологічної сертифікації текстильних виробів.

Викладає дисципліни:

  • «Матеріалознавство»
  • «Системи сервісних технологій»

Різник Валентина Степанівна

Майстер виробничого навчання.

Закінчила Київський національний університет технологій та дизайну за спеціальністю «Швейні вироби», отримала кваліфікацію «інженер-технолог-конструктор»

 Видатні випускники

Богдан Касс

Богдан Касс – один із наймолодших українських дизайнерів, засновник бренду KASS.

У 2015 році закінчив Коледж КНУТД за спеціальністю «Дизайн костюма».

Дебютував Богдан у 2013 році, голосно заявивши про свій бренд і показавши, що юний вік не заважає йому бути на рівні з досвідченими українськими дизайнерами. З того часу почалася його активна дизайнерська діяльність. У колекціях «Kass» простежується мінімалізм, строгі геометричні лінії та вільні силуети. Джерелом натхнення для дизайнера є люди, що його оточують, їхня манера поведінки, харизма.

 Потенційними клієнтами бренду «Kass» є хлопці та дівчата від 17 до 35 років, а також люди, які люблять і носять речі з натуральних тканин і цінують в одязі вдалу комбінацію зовнішньої краси та зручності, що є дуже важливим чинником для сучасного ритму життя.

Anna K

Анна Коломоєць народилася 20 листопада 1995 року в Кременчузі в сім’ї чемпіона світу з волейболу. Після закінчення художньої школи вступила до Коледжу Київського національного університету технологій та дизайну на спеціальність «Дизайн костюму». В 14 років почала кар’єру моделі та з’явилася на обкладинці журналу  «ТОП 10». В 2012 році у шістнадцятирічному віці Анна представила свою першу колекцію одягу на малому подіумі тижня моди Mercedes-Benz Kiev Fashion Days.

В лютому 2013 року Anna K вперше представила свою колекцію на Тижні моди в Лондоні в рамках платформи Fashion Scout. В тому ж сезоні була представлена її колекція на великому подіумі Mercedes-Benz Kiev Fashion Days.

У жовтні 2013 року бренд Anna K став переможцем конкурсу для дизайнерів-початківців Design It. В січні 2014 року на виставці Pitti Immagine W у Флоренції Анна представила серію футболок Fashion Circus, натхненням для створення якої стала стаття міжнародного редактора Vogue Сьюзі Менкес «The Circus of Fashion». Після показу колекцію замовили європейські концепт-стори Luisa Via Roma і Colette. За 2014 рік було продано понад 3000 футболок.

В січні 2015 року Anna K представила капсульну колекцію футболок та світшотів, створену спільно з французьким брендом Les (Art) Ists. В лютому Anna K представила колекцію «The Little Match Girl», натхненням для якої стала казка Ганса Христиана Андерсена «Дівчинка з сірниками». На даний момент колекції Анна К представлені в 40 магазинах в 25 країнах світу.