Творчі об‘єднання студентів
Наші творчі об’єднання
Гурток короля Ліра
«Гурток короля Ліра» — любительський театральний гурток, заснований у коледжі 2018 року викладачами Іриною Бліновою та Ганною Животовською. В багатьох смислах він особливий: в ньому грають і студенти, і викладачі; репетиції відбуваються і вистави граються в одній із майстерень живопису; пишуться авторські п’єси та сценки. Основна мета гуртка: розповідати про дизайн і мистецтво мовою театру.
Тому більшість постановок присвячено знаковим художнім явищам, подіям та відомим особистостям:
2018 — «Червона книга кольору» (музично-пластичний етюд, присвячений Йоганнесу Іттену).
2019 — «Білявка в дизайні» (пародія); «Галя і Далі» (сюрреалістичний етюд); «Високо під горизонтом» (комедійний етюд з елементами містики); «Інженери країни уяви» (лірико-біографічна драма до 100-річчя школи «БАУГАУЗ»).
2020 — «Аліса і кімната пуфів» (фентезійний етюд»); «АквАнум» (поетичний відеоперфоманс на тему стихії води)
Клуб любителів історії
Керівник: Курко Тамара Вікторівна,
викладач історії України
Клуб любителів історії зібрав студентів, зацікавлених минулим, сьогоденням і майбутнім нашої країни.
Студенти збираються раз на місяць і обговорюють заздалегідь визначене, цікаве для всіх питання, проводять вікторини, відвідують музеї, розширюючи свій історичний світогляд.
Студія живопису «Натхнення»
Натхнення приходить тільки під час роботи
Габріель Гарсіа Маркес
Натхнення починається з розуміння нас самих та наших цінностей. Інколи зустрічаєш впевнених у собі й задоволених життям людей і здається, ніби вони мають якесь невичерпне джерело енергії. Насправді особливих секретів не існує, просто кожен шукає своє «Чому?» і створює натхнення сам для себе.
Не сподівайтеся, що хтось інший надихне вас чи зробить щасливою людиною. Вам можуть допомогти чи підтримати, але ніхто не зможе мотивувати вас тривалий час, крім вас самих.
Точка відліку може бути прямо зараз. Ви можете вирішити працювати над своїм натхненням навіть у момент, коли читаєте ці рядки.
Так вважають керівник студії «Натхнення» художник і викладач Коледжу Андрій Володимирович Клименко і його студенти.
Клуб «Фотоман»
Керівник: Ковалевський А.Г.
Клуб «Фотоман» об’єднує всіх любителів фотографії – як студентів Коледжу, так і тих, хто продовжує навчання у КНУТД. Студенти і випускники мають можливість брати активну участь у фотоконкурсах та виставках, зокрема, у міжнародному студентському фотоконкурсі «Гаряча крига», який щорічно проводить кафедра дизайну КНУТД.
За цей час студенти знімали природні та міські перлини як в Україні, так і за її межами: у Польщі, Словакії, Угорщині, Італії, за свої роботи неодноразово отримували дипломи і нагороди.
Студія авторського друку «Естамп 505»
створена для популяризації малотиражних технік графічного друку серед студентів Фахового коледжу та викладачів, освоєнню навичок професійної майстерності з профільних дисциплін спеціальності «Дизайн». Студія активно виготовляє сувенірно-рекламну продукцію, декоровану авторськими зображеннями, проводить майстер-класи в Коледжі та за його межами.
Керівники: Г.М. Животовська, О.В. Турська.
Студія художнього моделювання зачіски та візажу
Керівник: Зяєва В.А., викладач перукарських дисциплін Коледжу
Одна з розповсюджених форм розвитку самостійності в творчості студентів з перукарського мистецтва та декоративної косметики – участь студентів у конкурсах, показах, фестивалях, чемпіонатах, під час проведення яких вони мають змогу демонструвати свої досягнення у перукарському мистецтві. Використовуючи при підготовці до конкурсу теоретичні знання та практичні навички з технології, композиції, моделювання зачісок та колористики, студенти вдосконалюють їх і набувають майстерності, яка формується завдяки наполегливості й сумлінності в роботі над створенням образів та моделей зачісок.
Студія художнього гриму та візажу
У ВСП «ФКМД КНУТД» створено студію художнього гриму та візажу, де всім охочим надається можливість проявити себе в ролі гримера та візажиста в процесі розробки різних образів засобами декоративної косметики.
Завдання студії спрямовано на розкриття значення гриму та візажу в створенні іміджевого та художнього образів, набуття творчих навичок декорування обличчя, фантазії, уяви, образності, вміння висловлюватися через грим та спецефекти.
Під керівництвом викладача, майстра-гримера А. Аксьонової, студенти створюють образи, враховуючи зовнішні і внутрішні дані моделей, їхні риси обличчя та міміки. Певний час роботи студії присвячено вивченню майстерності, техніки і манери виконання робіт на різні теми відомих художників-гримерів, стилістів.
За допомогою гриму студійці можуть вміло і творчо вирішувати зовнішній рисунок образу, використовуючи при цьому вміння працювати з іконографічними матеріалами та ескізуванням.
В студії самостійно розробляють ескізи майбутнього гриму, вчяться гримувати себе та інших.
Майстерня життя
Мистецтво споконвіку відігравало надважливу просвітницьку роль у суспільному просторі. XXI сторіччя ознаменоване невпинним розвитком інформаційних і наукових технологій, просвітницьку функцію, здавалося б, перехоплено… Проте, вічне залишається вічним. Сьогодні соціум, як ніколи, потребує зміцнення та імплементації духовних цінностей. Від прадавніх часів і донині саме шляхом творчості людство намагається осягнути неосяжне, омріяне, довершене. Процес пошуку краси за допомогою мистецтва — це необхідний етап емоційного розвитку сучасного суспільства.
У творчій студії художника-живописця, члена НСХУ та викладача коледжу Дмитра Коваля студенти поринають у процес самозаглиблення та осмислення духовних цінностей у мистецтві. Базуючись на потужному мистецькому вишколі, молоді художники розвивають, творчо переосмислюють та збагачують кращі традиції у живописі. Особистість творця є пріоритетом! Опановуючи фахову базу, студійці отримують можливість щодо реалізації своїх ідей та креативних задумів для подальшого розкриття їх у своїх найсміливіших творчих пошуках і знахідках.
Світ невпинно рухається вперед, а за ним і мистецтво, яке ілюструє сьогодення та сучасність.
Студія моделювання одягу «Силует»
Керівник — Різник Валентина Степанівна
Завдання студії моделювання одягу «Силует»:
- Сприяння розвитку та престижності спеціальності «Технології легкої промисловості».
- Забезпечення набуття студентами вмінь та навичок реалізації особистих задумів з проектування та виготовлення творчих робіт.
- Організація та підготовка студентів Коледжу мистецтв та дизайну до участі Всеукраїнських конкурсах з моделювання одягу.
- Організація, підготовка та проведення показів моделей одного образу, виконаних студентами Коледжу.
- Організація показів моделей одягу в межах заходів різного спрямування
- Сприяння впровадженню та розповсюдженню інноваційних технологій з моделювання, конструювання та пошиття виробів народного вжитку.
- Підтримка зв’язку з сучасними фірмами, підприємствами швейної галузі.
- Сприяння впровадження прогресивних навчальних технологій, орієнтованих на підвищення якості навчання студентів.