Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів (англ. International Day for Preventing the Exploitation of the Environment in War and Armed Conflict) – Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/56/4 Генеральної Асамблеї ООН 5 листопада 2001 року, який відзначається щорічно 6 листопада.
Приймаючи це рішення, Генеральна Асамблея ООН враховувала, що шкода, заподіяна довкіллю під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління.
Війна, якими б не були її причини, приносить невимовні жахи для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Крім людських страждань, що завдає війна, вона також веде до руйнування довкілля.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало найбільшим військовим конфліктом в Європі з часів Другої світової війни. Бойові дії тривають на території України, завдаючи величезної шкоди державі та її громадянам. Від війни страждає і довкілля: повітря, водні та земельні ресурси, ліси, природоохоронні території, тваринний і рослинний світ.
І саме для того, щоб розібратись у цьому питанні і розставити акценти, першою студентською конференцією, яку ми провели під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну, стала екологічно спрямована студентська конференція на тему «Якби земля уміла говорити…» Безпосередньо в самій конференції взяли участь 17 студентів, які працюючи разом із викладачами, отримали свій перший досвід написання роботи за певними вимогами. Вони готували тези, презентаційний матеріал і виступ перед широким загалом. Головне, чого мали досягти студенти, — глибоко усвідомити проблеми сьогодення, які наслідки матимуть воєнні дії і що треба робити із тим, що матимемо у нашій ненці-Україні після Перемоги.
До збірника тез, за матеріалами конференції, будуть включені студентські напрацювання і роботи викладачів Фахового коледжу. Сподіваємось, що ті, хто так чи інакше брав участь у цьому заході будуть глибше розуміти проблеми багатостраждальної української землі, людей і тварин, які її населяють!