Вітаємо студентів-випускників з успішним захистом дипломних проєктів!
З 12 по 22 червня 2023 року відбулися захисти дипломних проєктів студентів 4-го курсу Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД.
Ці студенти, як і загалом всі громадяни України, що здобувають освіту, пройшли протягом навчання чимало випробувань – спочатку COVID-19, труднощі дистанційного навчання, і врешті, війна, — з блекаутами, сиренами і повітряними тривогами. Студентів розкидало по різних містах та країнах. Однак в ці два дні вони всі зібралися разом, щоб представити свої дипломні проєкти.
Загальною ідеєю дипломного проєктування груп ДІ-9-7, ДІ-9-8 спеціальності «Дизайн», ОПП «Дизайн інтер’єру» було обрано редизайн інтер’єру заміського будинку академіка Євгена Патона у місті Буча Київської області, який зазнав руйнації в наслідок воєнної агресії рф, в сучасний простір музейного спрямування. Кожен студент представив своє бачення майбутнього музею.
Євген Патон – гордість і велич вітчизняної науки. Редизайн його будинку в сучасний інноваційний, експериментальний центр – це можливість не тільки розповідати молоді про історію технологічних досягнень України в галузі металургії, але й прокласти місток в майбутнє – засобами дизайну показати прогрес і розвиток технологій, фундамент яких заклав саме Євген Патон; а також створити унікальний туристичний об’єкт на мапі міста Буча.
Місто Буча пережило страшний період нападу, окупації та воєнних злочинів, які задокументовано міжнародними правоохоронними організаціями, і за які агресор обов’язково повинен відповісти.
Нині над відбудовою міста вже працюють вітчизняні та зарубіжні організації.
Студентські дипломні проєкти – скромний, але такий важливий внесок у його відродження.
Головою Екзаменаційної комісії була відома українська дизайнер інтер’єру (Студія DesignSL) Світлана Олександрівна Лавренюк: «Мені було дуже приємно взяти участь у роботі Екзаменаційної комісії в якості її голови. Захист дипломних проектів пройшов дуже організовано, чітко і цікаво. Як практикуючий дизайнер, я вражена рівнем якості більшості дипломних проєктів, їх виконано на високому професійному рівні. Випускникам всього лише 19 років, але вони вже виглядають готовими фахівцями, яким сміливо можна доручати замовлення. Незважаючи на деякі хвилювання, студенти впевнено представляли свої проєкти, вони володіють комунікативними навичками, що дуже важливо у спілкуванні з потенційними замовниками та роботодавцями».
Серед найбільш актуальних на сьогоднішній день тем дипломних проєктів студентів спеціальності «Дизайн», ОПП «Графічний дизайн» — теми патріотичного, соціального, екологічного спрямування.
Головами Екзаменаційних комісій були Школьна Ольга Володимирівна, доктор мистецтвознавства, професор кафедри образотворчого мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка та Кашшай Олена Степанівна, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри мистецтвознавства НАОМА.
Ольга Школьна: «Дипломні проєкти здобувачів цьогоріч відрізнялися високою культурою виконання творчої частини, додатково слід відзначити друк студентами графічних альбомів у вигляді окремого видання, що значно поліпшувало сприйняття візуального контенту випускової роботи».
Олена Кашшай: «Вміння не тільки добре (тобто професійно) малювати, але й використовувати цей талант у різних галузях графічного проєктування продемонстрували сьогоднішні випускники.
Вдале професійне поєднання використання прийомів hand made у створенні зображувальних і шрифтових складових дизайнерських розробок з відповідною комп’ютерною обробкою та якісною типографікою дозволило виконати найскладніше завдання сучасного графічного дизайну – створити не просто професійний, а емоційно виразний, самобутній і навіть унікальний дизайнерський продукт.
Повномасштабна агресія рф стимулювала нову хвилю звернень українських дизайнерів до народного мистецтва. Воно інспірує численні стилізації предметів повсякдення та атрибутів військового часу. Спираючись на інноваційні технологічні досягнення й традиційні форми українського народного мистецтва, майбутні фахівці пропонують функціональні й високохудожні рішення, зокрема такі, що спрямовані на пошуки засобів виразності для національно-орієнтованого дизайну».
Головою Екзаменаційної комісії зі спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», ОПП «Анімаційна графіка» був Коваль Степан Миколайович, режисер анімаційного кіно ТОВ «Новаторфільм», який поділився своїми враженнями від підготовки студентів до дипломного проєктування: «Рівень фахової підготовки студентів-випускників високий, відчувається професіоналізм викладачів. В наявності розмаїття тематики, творчий підхід до розкриття теми дипломного проєкту, професійна анімація та креативний дизайн. Сформована сильна в творчості, професійна молодь».
Серед тем дипломних проєктів переважна більшість соціально-значущих: бережливе ставлення до природи, енергозаощадження, ролики за мотивами українських літературних творів та біографій митців.
Леся Володимирівна Рябова, Голова Екзаменаційної комісії з захисту дипломних проєктів студентами спеціальності «Технології легкої промисловості», ОПП «Моделювання швейних виробів», художник-дизайнер: «Сьогодні мала нагоду бути присутньою і оцінювати захисти дипломних проєктів молодих спеціалістів швейної галузі. Хочу зазначити, що дипломні проєкти досить творчого та професійного рівня, вироби вирізнялися смаком та якістю виготовлення, складними модельно-конструктивними рішеннями. Дякую за естетичне задоволення від захисту та атмосферність. Маю велику надію, що сьогоднішні молоді спеціалісти – це майбутнє нашої легкої промисловості. Дякую викладачам курсу за плідну працю зі студентами на такий гарний результат».